stacje ładowania greenway

Opłata za ładowanie pojazdu elektrycznego na szybkiej stacji DC wynosi 3,40 zł za kWh, a na ultraszybkiej 3,80 zł za kWh. Rejestracja, chociaż uproszczona, jest niezbędna nawet w przypadku ładowania jednorazowego. Kierowca, który nie założy konta, nie będzie mógł skorzystać ze stacji ładowania GreenWay. Po zalogowaniu się do Portalu Klienta kierowca może zaktualizować swoje dane, informacje o pojeździe, dane karty płatniczej czy pobrać faktury za usługi ładowania. Newsletter z najważniejszymi wiadomościami i ogłoszeniami z portalu Gramwzielone.pl będzie wysyłany co piątek. Będziemy też wysyłać Standard inwestuje walutowe instrumenty pochodne uruchamiania 24 wymiana mailingi z nowościami produktowymi, ofertami i promocjami firm z rynku energii odnawialnej.

PODRÓŻUJ SWOBODNIE PO POLSCE Z GREENWAY!

Klienci stacji GreenWay najczęściej mogą skorzystać z szybkich ładowarek dwóch firm – Delta i Efacec, chociaż dostępne są też rozwiązania innych producentów, np. Ponieważ stacje te są wyposażone w 3 rodzaje najpopularniejszych złącz (Mennekes Type 2, CCS2 i CHAdeMO), to są kompatybilne z większością pojazdów elektrycznych poruszających się po drogach. Bezpieczeństwo, niezawodność oraz komfort użytkowania są jednymi z najważniejszych czynników mających wpływ na wybór stacji ładowania, i to właśnie głównie nimi kierujemy się tworząc naszą ofertę. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami mamy jedne z najbardziej niezawodnych ładowarek na rynku. 13 września tego roku GreenWay Polska uruchomił nową stację ładowania w Diamentowa Park w Lublinie. Tym samym sieć własna największego w Polsce operatora liczy już sobie 1000 punktów ładowania.

Ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Postęp technologiczny w konstrukcji baterii i układów zasilania pojazdów umożliwia ładowanie ich z coraz większą mocą. Coraz więcej nowych modeli aut jest w stanie przyjąć dużą moc powyżej 50 kW, w związku z czym GreenWay już w kwietniu tego roku rozpoczął proces rozbudowy wybranych stacji ładowania. Wybrane stacje sieci w Krakowie i Wrocławiu od wiosny dysponują mocą do 100 kW, w czerwcu dołączyła do nich stacja w Poznaniu – pierwsza stacja ładowania o mocy 150 kW dostępna w Polsce. W pierwszej kolejności należy sprawdzić, gdzie w pobliżu znajdują się stacje ładowania GreenWay i czy są one wolne. Po podłączeniu auta do ładowarki wystarczy wybrać opcję „Uruchom” w aplikacji mobilnej lub Portalu Klienta albo skorzystać z karty RFID. Przed odłączeniem przewodów należy najpierw zakończyć ładowanie w aplikacji, Portalu Klienta albo przez przyłożenie karty RFID do czytnika.

Wraz z Prawdziwe Trade Group broker Forex-przegląd i informacje Real Trade Group siecią partnerską, GreenWay Polska dysponuje 1411 publicznymi punktami ładowania, co stanowi piątą część wszystkich publicznych punktów ładowania w kraju. Aby skorzystać ze stacji ładowania GreenWay, należy dokonać rejestracji. Jest ona bezpłatna, szybka i odbywa się poprzez aplikację mobilną (dostępna w sklepach App Store i Google Play) lub Portal Klienta na stronie internetowej GreenWay. Rejestracja jest niezbędna, bo w jej ramach klient podaje dane karty płatniczej, z której będzie pobierana opłata za ładowanie.

  1. Najnowsza stacja w parku handlowym w Lublinie składa się z dwóch ładowarek o mocy 150 kW każda, dysponujących w sumie czterema punktami ładowania.
  2. Wraz z siecią partnerską GreenWay Polska dysponuje 1411 publicznymi punktami ładowania.
  3. GreenWay informuje klientów, że karta jest dostarczana przez Pocztę Polską.
  4. Nowe urządzenia staną na terenie Miejsc Odpoczynku Kierowców (MOP) w lokalizacjach wyłonionych w przetargu GDDKiA.
  5. Ponad 1400 z nich należy do publicznej sieci GreenWay, to około 20% wszystkich punktów ładowania w Polsce.
  6. Tym samym sieć własna GreenWay Polska liczy już 1000 punktów ładowania.

Jak podaje GreenWay, stacje ładowania pojazdów elektrycznych są instalowane głównie na bezpłatnych parkingach. Jeżeli parking jest płatny, to taka informacja znajduje się przy opisie stacji zarówno w aplikacji mobilnej, jak i Portalu Kierowcy. Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska, wyjaśnia, że firma stawia głównie punkty DC, ponieważ umożliwiają one najszybsze ładowanie. To rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza przy trasach tranzytowych, gdzie ruch jest największy, a czas ładowania ma duże znaczenie. Jednak także w lokalizacjach, w których kierowcy zatrzymują się na kilkadziesiąt minut, aby zrobić zakupy, popyt na takie ładowarki może rosnąć. Jednocześnie firma rozwija huby ładowania, które mogą obsłużyć jednocześnie więcej pojazdów.

Ulga termomodernizacyjna od 2025 na magazyny energii i turbiny wiatrowe

stacje ładowania greenway

Stacje ładowania o standardowej mocy, sąodpowiedzią na potrzeby kierowców w lokalizacjach, w których docelowo planująspędzić więcej czasu, takich jak centra handlowe, restauracje, hotele czybiurowce. Stacje te oferują moc ładowania do 22 kW, a więc kierowca chcącnaładować swoje auto, będzie musiał spędzić kilka godzin w Twojej lokalizacjikorzystając z usług, jakie dla niego przygotowałeś. Z większości stacji GreenWay kierowcy mogą korzystać przez 24 godziny Vipshop: Czego można się spodziewać po likwidacji Archegosa na dobę i 7 dni w tygodniu. Aby jednak upewnić się, że wybrana stacja jest aktualnie otwarta, kierowca powinien użyć aplikacji mobilnej lub Portalu Kierowcy na stronie internetowej GreenWay. Sieć stacji GreenWay na terenie Polski to już ponad 700 punktów.

Takich, należących do partnerów biznesowych spółki, punktów ładowania jest już 1180. W obszarze budowy infrastruktury ładowania operatorowi zaufało już ponad 140 firm, w tym InPost, czy Mercedes-Benz Manufacturing Poland. GreenWay Polska każdego roku otwiera około 200 nowych ogólnodostępnych punktów ładowania. Najnowsza stacja w parku handlowym w Lublinie składa się z dwóch ładowarek o mocy 150 kW każda, dysponujących w sumie czterema punktami ładowania.

Według danych Licznika Elektromobilności PSPA, pod koniec czerwca 2024 r. W Polsce funkcjonowało ogólnodostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych (4 002 stacje). Ponad 1400 z nich należy do publicznej sieci GreenWay, to około 20% wszystkich punktów ładowania w Polsce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *